A+ R A-

Сыгранные мачи

Следующие матчи

Результаты

Сергій Мазур: «Дух людини зламати не можна»

Багато років у Кременчуці діє хокейний клуб «Кременчук». Газета «Кремінь» часто писала про здобутки цього спортивного закладу.

Наразі нам вдалося взяти інтерв`ю у цікавої людини, талановитого підприємця, президента клубу Сергія Мазура.

- Сергію Володимировичу, розкажіть коротко вашу біографію.

- Я народився і виріс в Кременчуці, тому вважаю себе корінним кременчужанином. Батько більшу частину життя працював на асфальтоукладнику в ДРБУ, а коли вибухнула пострадянська криза, почав працювати в новостворених кооперативах. Перед виходом на пенсію працював вантажником на тютюновій фабриці. Мама, після переїзду з села в місто, недовгий час працювала на гранітному кар'єрі, а потім багато років - на Головпоштамті начальником страхового відділу, звідки і пішла на пенсію. На жаль, батьків уже немає в живих.

Дочка - доросла, вийшла заміж, живе в столиці. У нинішніх дітей є бажання вчитися. Спочатку вони приїжджають додому раз на місяць, потім раз в три місяці, а після закінчення вузу вважають необхідним жити там, де їм краще. Онуків поки немає, але ми до цього прагнемо.

- Будь ласка, кілька слів про вашу дружину.

- Моя дружина – чудова людина з непохитним характером і має відповідні погляди і переконання. Вона є дуже надійним тилом. Ми прожили разом досить довго, завжди розуміли одне одного. Я дуже люблю свою дружину і щасливий, що вона зі мною поруч.

- Яка у вас освіта?

- У мене вища освіта, я закінчив Кременчуцький національний університет імені Остроградського за спеціальністю «економічна діяльність». А починав я свою трудову діяльність, після закінчення Кременчуцької середньої школи №30, в 1985 році на заводі "КрАЗ", в цеху шасі, пройшовши шлях від учня токаря до наладчика токарних 8-шпиндельних верстатів «Буллард». І хоча я був ще неповнолітнім, але ніколи не чекав наладчика, щоб він налагодив мій верстат. Я займався налагодженням сам, регулярно перевиконував змінні завдання, отримуючи пристойну на ті часи заробітну плату, про що свідчать відмітки про сплату членських внесків в збереженому комсомольському квитку. Деякі фахівці, які пропрацювали на заводі десятиліттями, сьогодні дивуються розміру моєї заробітної плати.

Перед початком служби в Радянській Армії в 1987 році я навчався в автошколі ДТСААФ, здобув фах водія транспортних засобів категорії «С». Під час армійської служби освоїв інші категорії ( «D» і «E» – ред.).

- Де саме ви служили в армії?

- Служив у Казахстані, на озері Балхаш, в місті Приозерськ. У веденні нашої СТО було 250 військових частин. З двох років служби я півтора року возив генерала. Ось чому, коли мене запитують «Чому ви досить успішні?», я відповідаю: «Тому, що намагаємося у всьому бути попереду – звідси наша цілеспрямованість».

До речі, в армії я отримав кваліфікацію водія 1 класу, але коли після повернення до Кременчука прийшов на тютюнову фабрику влаштовуватися водієм, мене на цю посаду не прийняли. У ті роки, відповідно до «Положення про оплату праці шоферів», виплачувалася щомісячна надбавка за класність до тарифних ставок: водіям 2 класу – 10 відсотків, а водіям 1 класу – 25 відсотків. І у відділі кадрів поставили під сумнів відповідність моєї кваліфікації виданими мені в армії документам. І все ж через рік в моїй трудовій книжці з'явився запис: «водій 1 класу».

«ЗАВЖДИ ВІДПОВІДАЙ – ЗА ТЕ, ЩО ГОВОРИШ І ЗА ТЕ, ЩО РОБИШ»

- Чому ви вирішили зайнятися бізнесом?

- У 90-ті роки з'явилася перспектива приватного бізнесу, в місті почався бурхливий розквіт малих підприємств і кооперативів, і я почав працювати заступником директора фірми «Адамс». Я відразу зайнявся будівництвом першого фірмового магазину «KODI», недовго пропрацював в цій сфері, потім зареєстрував ФОП, створив (разом з Володимиром Юрійовичем Спиридоновим) поліграфічне підприємство – друкарню «Росток». А починали взагалі з одного маленького друкарського верстата.

- То були складні часи. Чи доводилося вам стикатися з так званими "наїздами", спробами вимагання та рекету?

- В основі всього у мене завжди стояли спорт, спортивні досягнення і армійське загартування. Коли йдеш від батьків в самостійне життя, мимоволі починаєш ставити перед собою завдання елементарного виживання в будь-якому середовищі. Так, є характер, є завзятість, є непохитність. Зламати можна будь-кого, але дух людини зламати не можна. У спорті треба вміти програвати, з цим треба рахуватися і вміти робити висновки, а якщо людина налаштована на перемогу, то треба йти вперед.

Без поразок перемог не буває, і це в житті важливо. Найголовніше в житті – не наступати на руки тим, хто тебе піднімає. Як говорила моя мама, «Серьожа! За себе завжди відповідай – за те, що говориш і за те, що робиш».

А як мені вдалося вистояти? Так, я спортсмен. Сам досяг певних результатів і намагався виховувати спортсменів. Тривалий період часу, ще з 5-го класу, я займався веслуванням. Тоді в Кременчуці було сім спортивно-веслувальних баз. Я займався на Зеленому острові, де знаходилася база ДЮСШ «Спартак». Неодноразово був чемпіоном області, перемагав у змаганнях Української республіканської ради. Спорт мене гартував, вчив ставити цілі і досягати їх. Наприклад, навчаючись в старших класах, я неодноразово брав участь в міських і обласних олімпіадах з математики та фізики.

Сьогодні веслування в нашому місті, на жаль, ледве животіє. З семи спортивно-веслувальних баз залишилася одна – при ДЮСШ №1, якій мені доводиться допомагати. І якщо директор школи Анатолій Юрійович Смирнов звертається з проханням про покупку весел або човнів, або просто заплатити за електрику, я завжди надаю допомогу...

Мої найкращі друзі були хокеїстами. Дніпропетровські бізнесмени, шляхи яких перетиналися з моїми, не раз говорили: «Твої друзі часто приїжджають до нас грати в хокей, а тебе ми не бачимо. Чому ти не приїжджаєш?» В якийсь момент я вирішив підтримати друзів і став їздити вечорами в Дніпропетровськ. Щосуботи, о 9-й вечора, на стадіоні «Метеор» для нас виділявся лід, а оплачував переїзди профком колісного заводу. Після того, як профспілка позбулася вільних грошей і перестала фінансувати нашу любительську команду (дякувати чудовій людині, директору заводу Геннадію Івановичу Леготкіну за те, що він довгий час нас підтримував), я дізнався, скільки треба грошей і почав фінансувати команду сам.

Так і народився Хокейний клуб «Кременчук». Стартували ми в статусі аматорської команди «Кременчуцькі колеса», а вже після переформатування пішли іншим шляхом. Придбали льодовий майданчик відкритого типу в клубі-ресторані «Афіни», через півтора року виникла ідея накрити її дахом. Коли ж почали займатися земельними питаннями, з'ясувалося, що земля належить «Афінам». Знайшли ділянку землі на вулиці Київській, 77, і перейшли до плану будівництва льодового палацу. Велика вдячність голові Кременчука  Олегу Мейдановичу Бабаєву, Царство йому небесне. Ця людина робила все для того, щоб ми досягли успіху. Ми постійно відчували його підтримку - і при роботі над містобудівними умовами, і при вирішенні інших важливих питань. Єдине, про що він просив, це: «Ти не будуй мені наметове містечко, нехай буде щось пристойне!» Ми запросили Олега Мейдановича на відкриття палацу, і коли він побачив те, що ми побудували, запитав: «Чим я ще можу вам допомогти?» Я кажу: «Не вистачає глядацьких трибун». Адже спочатку ми будували льодовий палац для масового катання на ковзанах, для заняття ковзанярським спортом та аматорського хокею, а до нас потоком пішли глядачі. Треба було щось робити. І ми, побудувавши льодовий палац «Айсберг», можемо похвалитися:

зараз це один з найкращих льодових палаців України. Є подібний палац в Донецьку, який сьогодні не працює, є невеликий по місткості Київський палац спорту, але він далекий від стабільності і задіяний два рази протягом року.

На відміну від них, наш майданчик – стабільний, є прекрасні роздягальні з душем. Адже що людині треба? Позайматися спортом, прийняти душ, переодягнутися в комфортних умовах і йти додому. Сьогодні у нас є і тренувальний зал, і майданчик для міні-футболу – все компактно. До нас багато хто приїжджає і всі кажуть, що нічого подібного в Україні немає.

Ось так захоплення хокеєм призвело до того, що в 2015 році мене запросили стати головним менеджером Національної збірної України з хокею з шайбою.

ХОКЕЙ – ЗАХОПЛЕННЯ І ПОКЛИКАННЯ

- Чи правда, що для вас хокей – це і захоплення, і покликання?

- Я граю в хокей регулярно три рази на тиждень. Зараз на майданчику ведуться технічні роботи, ми заново заливаємо лід. Плюс треба уважно переглянути всі пропоновані реклами майбутнього хокейного сезону – які команди будуть брати участь в змаганнях, хто буде спонсорами. Цим процесом керує Українська хокейна ліга, у якій свої договори. Ми, як власники хокейного клубу, зобов'язані надати майданчик і створити необхідні умови для учасників змагань згідно з правилами.

Наша мета полягає в тому, щоб та молодь, яку ми виховали, могла гідно представляти наш Кременчук і Україну, незалежно від того, де вони знаходяться. І сьогодні у нас спортом займаються не 30, а 350 діточок, яких приводять батьки. Хоча в хокеї є свої тонкощі...

На базі нинішнього ліцею №30 ми організували два спортивних класи чисельністю по 18 учнів. Цього року очікується поповнення. Оскільки я був у числі найперших випускників школи №30, а директор Ольга Миколаївна Шиян також в ній вчилася (тільки вона на рік–два молодша за мене), то якщо вона звертається до нас з проханням про спонсорську допомогу, ми завжди допомагаємо. За нашої підтримки були капітально відремонтовані спортивні роздягальні ліцею, побудовані душові. З спорткласу вийшли гравці команди ХК «Кременчук», учасники чемпіонату України, учасники Придніпровської хокейної ліги, а також престижного міжнародного турніру Riga-cup.

В цьому році в молодіжній хокейній лізі України ХК «Кременчук» представлятимуть гравці 2005–2012 років народження. Наразі ми ведемо переговори про створення ще одного спортивного класу з керівництвом Кременчуцької спеціалізованої школи-інтернату №21, і бачимо, що вони щиро зацікавлені в цьому.

СЕРГІЙ МАЗУР – СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ

- Як вам вдалося стати успішним бізнесменом?

Кременчужани також знають, що ви – соціально орієнтований підприємець.

- Не буде перебільшенням, якщо я скажу, що ми створили в наших структурних підрозділах більш, ніж 1500 робочих місць. Я - за те, щоб багатшими стали всі люди. Це як кругообіг води в природі: чим більше багатих, економічно незалежних ні від кого людей, тим швидше почнеться відродження української економіки. Нехай сьогодні медик отримає гідну зарплату, яка дозволить йому жити і працювати в Україні, а не шукати щастя на чужині. Нехай пенсіонер отримає надбавку до жебрацької пенсії і низькі комунальні тарифи замість тарифів, більших за цю пенсію. Якщо у цих громадян України буде достатньо грошей, вони будуть йти в магазин або ресторан, у яких відразу ж виростуть виручка і прибуток. Тільки тоді можна буде говорити про країну зі стабільною економікою. А звідси – стабільна національна валюта. І люди не будуть в паніці скуповувати долари, які стануть нікому не потрібні. Зрозуміло, що політикани нами маніпулюють, а ми, як стадо, кидаємося в різні боки, тому що десь щось подорожчало.

Якщо мені доведеться піти в політику, зрозуміло, бізнесом я займатися не буду. У мене давно сформований прекрасний, працездатний колектив, виросли керівники, які ведуть цей бізнес і прекрасно в ньому розбираються. Найголовніше в житті – це не те, що скажу я, а що скажуть люди, які живуть і працюють поруч зі мною більше 20-и років.

- І ви настільки впевнені в тому, що вони вас не підведуть? Ми знаємо чимало прикладів, в тому числі - в нашому місті, коли сьогодні ти друг, а завтра - ворог.

- І в моєму житті були подібні випадки, але життя все розставило по місцях. Моя команда перевірена часом, в ній є свій кістяк – понад 100 чоловік, і це - та частина колективу, яка пропрацювала зі мною тривалий час, подолала всі труднощі, пережила всі кризи, інфляції і супутні їм падіння. Я впевнений в цих людях, у їх відданності справі.

Про успішність нашої команди свідчить простий факт: щомісяця наші підприємства сплачують податки від фонду заробітної плати на суму 400 тисяч гривень.

Наш коментар: Зрозуміло, що без колективу багато досягнуто не було б. Але люди побачили, що у Сергія Мазура є мізки, є стрижень, є завзятість. Вони побачили, що він може «закрутити» нову справу, і вони повірили, що він дійсно її «закрутить». Вони повірили в нього після двох «постреволюційних» обвалів української гривні, в 2005 і 2014 роках, коли гроші перетворилися на попіл або розчинилися в товарі. Колектив вистояв, став на ноги і зробив все, до чого прагнув і що запланував.

ХЛІБ ВСЬОМУ ГОЛОВА

- Найголовніше питання – це те, без чого українець жити не може: хліб!

- Випічкою хліба ми почали займатися з 2017 року. У цьому бізнесі я не самотній, у мене є гідні партнери. Це не було моїм бажанням, просто так розташувалися зірки на небі. Партнери самі запросили мене: «Ми хочемо, щоб ти працював з нами». Я прийшов, почав фінансування, зробив суперремонт на колишньому Кохнівському хлібозаводі, який фактично лежав в руїнах. Ми запустили першу лінію, якій у вересні виповниться рік і яка сьогодні дає якісний продукт. Ми не витрачаємо гроші на дешеву сировину, а закуповуємо її за принципом: «Нехай дорожче, але має відповідати всім державним стандартам». Плюс вода, яка в цьому районі відповідає якості продукту, і автоматика.

За рахунок автоматизації ми скоротили розрахункову кількість працюючих, а автоматизація виробництва робить менше помилок, ніж людина. Ми постійно модернізуємо наше автоматизоване виробництво, і там, де це було можливо, позбулися важкої ручної праці.

Нещодавно ми прийшли до єдиної думки: поставити на відродженому Кохнівському хлібокомбінаті ще одну автоматичну лінію. Думаю, вона буде введена в дію в кінці червня, а сьогодні працює в тестовому режимі. Будемо випікати батон, тостерний хліб, формовий хліб. А люди нашого і старшого поколінь будуть згадувати, яким задоволенням було, коли відламуєш рум'яний окраєць, і їси його по дорозі додому.

І ми не тільки відновлюємо хліб нашого дитинства, але вирішуємо питання щодо його якості та ціноутворення, щоб наш продукт був доступним для кожного мешканця Кременчука. Основний споживач нашого продукту – мережа магазинів «Маркетопт», в яких здійснюється практично весь збут. Звичайно, справа розширюється і колектив буде думати над тим, щоб продавати хліб у всіх доступних місцях.

ПІД ЗНАКОМ ДРАКОНА

- Сергію Володимировичу, дещо про ваші захоплення, будь ласка!

- У мене є підприємство в Олександрії, яке займається виробництвом алкогольної продукції. Є торгова марка «Житня сльоза», що є торговим спонсором хокею та інших видів спорту, зокрема драгонботу. До речі, драгонбот – це новий вид спорту, створений на базі веслування на байдарках і каное. Протягом тривалого часу я возив міську команду на міжнародні змагання, сам був призером чемпіонату Європи в цьому виді спорту, є віце-президентом Федерації України з веслування на човнах «Дракон». Возив команду і в Амстердам, і в Будапешт за свої кошти. У нас є спортсмени, які раніше взагалі нічого не чули про драгонбот, почали займатися ним в досить зрілому віці і стали п'ятиразовими чемпіонами світу.

Так, вони не завжди виступають у складі кременчуцької команди. Буває, що виступають за дніпропетровську команду ветеранів «Тамерлан» або за збірну України. Але ці спортсмени ніколи не забувають про нас – людей, які вивели їх на шлях великого спорту.

У 2007 році я запросив земснаряд і прочистив канал для того, щоб можна було проводити змагання. І хоча роботи виконувались за мої кошти, прибігли працівники прокуратури та кажуть: «Ось ви торгуєте піском!» Я кажу: «Давайте-но, я покладу руку на відсіч, якщо хоч хтось продав мішок піску! Я роблю це для народу, а не для доброго дядька».

Багато жителів Молодіжного обурюються, що ніхто в місті не бажає розчистити русло річки Сухий Кагамлик. Але ж є земснаряди, можна завжди знайти для цього гроші.

Я дуже переймаюсь питаннями екології. Надзвичайно обурений, наприклад, скидами шкідливих речовин в Дніпро з промислових відстійників в районі міста Черкаси. Я виріс на Дніпрі і сьогодні проводжу своє дозвілля на його берегах. Люблю покататися на катері по водній гладі, з'їздити на бази відпочинку, які розташовані нижче Кременчука. Але коли на твоїх очах відбувається тотальне забруднення нашого улюбленого Дніпра, у мене виникають сумніви, що ця проблема взагалі цікавить наших політиків і державних діячів.

- Будь ласка, декілька слів про ваше бачення проблеми звільнення українських територій, анексованих державою-агресором Росією.

- Війну треба закінчувати, і це зобов'язана зробити нова влада, коли стара так і не спромоглася. Тільки гнучкість і розум можуть привести до позитивного результату. «Розум людини сильніше його кулаків», – казав французький класик Франсуа Рабле. Війни починають військовики, а закінчують дипломати. Розумні, проникливі, далекоглядні дипломати, люди високого інтелекту.

До проблем війни і миру необхідно підходити тільки з позиції розуму. Ми, народ України, мусимо домогтися повернення Криму, Донбасу та Луганщини в лоно нашої Батьківщини. Треба думати, як зробити це з найменшими втратами, потрібно зробити все для того, аби перестали гинути наші співвітчизники, відважні воїни, найвідданіші діти України. Сьогодні найголовніше - перемога України, але не ціною кривавої загибелі найкращих українців, а засобами дипломатії високого міжнародного рівня.

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Спонсоры и партнеры УХЛ

Технические партнеры УХЛ

Страховой партнер чемпионата:

Информационные партнеры УХЛ